Інформація про роботу відділу

 

Інформація на сайт за січень 2020 року

Відділ земельних питань та будівництва виконкому Металургійної районної у місті ради повідомляє наступне.

У січні поточного року   у порядку здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель району   обстежено   14 земельних ділянок щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог земельного законодавства, в тому числі 9 земельних ділянок, які використовуються для розміщення автозаправочних станцій. За результатом обстежень виявлено 6 земельних ділянок,  які використовуються з порушення вимог чинного законодавства.

 Інформація про виявлені порушення у сфері земельних відносин   направляються до контролюючих та правоохоронних органів.

  Питання використання земельних ресурсів знаходиться на постійному контролі.

--------------------------------------------------------

Інформація
про розміщення рекламних конструкцій

 

Відповідності до статті 16 Закону України “Про рекламу” встановлено, що розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. В місті Кривому Розі розміщення зовнішньої реклами регулюється рішенням Криворізької міської ради від 28.11.2007 № 1995 “Про Порядок розміщення зовнішньої реклами в місті” (зі змінами від 14.10.2009 №3530, від 23.12.2009 №3651 від 25.08.11 №557).

Законом України “Про рекламу” та Типовими правилами встановлено що не відноситься до реклами (тобто не потребує оформлення дозвільних документів) лише вивіски (таблички) – елементи на будинку, будівлі або споруді з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать такій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщений на зовнішній поверхні будинку, будівлі або споруди не вище першого поверху або на поверсі, де розташовується власне чи надане у користування особі приміщення (крім, випадків, коли суб’єкту господарювання належить на праві власності або користування вся будівля або споруда), біля входу у таке приміщення, які не є рекламою, а також відповідають таким вимогам:

- повинні розміщуватися без втручання у несучі конструкції, легко демонтуватися, щоб не створювати перешкод під час робіт, пов’язаних з експлуатацією та ремонтом будівель і споруд, на яких вони розміщуються;

- не повинні відтворювати зображення дорожніх знаків;

- не повинні розміщуватися на будинках або спорудах - об’єктах незавершеного будівництва;

- площа поверхні не повинна перевищувати 3 кв. метрів.

 

Усі інші види конструкцій - виносні, покажчики, вивіски із площею більше 3 кв.м., планшети та інші є зовнішньою рекламою і повинні розміщуватися лише на підставі дозволів на розміщення зовнішньої реклами, які видаються виконкомом міськради та внесення відповідної щомісячної плати до бюджету.

Також додатково повідомляємо, що за самовільне розміщення рекламних конструкцій в місті суб’єкта господарювання можуть притягнути до відповідальності за статтею 152 кодексу України про адміністративні правопорушення та за статтею 27 Закону України “Про рекламу”.

 

--------------------------------------------------------

            У порядку здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель району спеціалістами відділу у поточному році обстежено 11 земельних ділянок. За результатом обстеження виявлено 7 земельних ділянок, які використовуються без правоустановчих документів. Інформація про порушників земельного законодавства надсилаються до правоохоронних та контролюючих органів.

          Також, відділ здійснює організацію роботи  комісії з упорядкування розміщення тимчасових об’єктів для здійснення підприємницької діяльності, на якій розглядаються питання щодо розміщення суб’єктами господарювання тимчасових об’єктів без дозвільних документів та права користування земельними ділянками. У  поточному році зазначеною комісією розглянуті питання щодо розміщення таких тимчасових об’єктів (кіосків, павільйонів):  торговельного павільйону біля житлового будинку № 42 на вул. Соборності та павільйону з прийому склотари біля житлового будинку № 33 на  вул. Соборності. Комісією прийняті висновки щодо демонтажу даних об’єктів у термін до 20.03.2018 року.

            Спеціалістами відділу проводиться робота щодо виявлення самовільного зайняття земельних ділянок для встановлення металевих гаражів та будівництва капітальних гаражів на території району. За результатами даної роботи збираються необхідні документи для складання  позовних заяв щодо вирішення питання  звільнення земельних ділянок у судовому порядку.   Таким чином, на теперішній час у проваджені Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу перебувають 4 позовні заяви з порушеного питання.  

Питання використання земельних ресурсів знаходиться на постійному контролі.

--------------------------------------------------------

У грудні місяці поточного року КП “Парковка та реклама” здійснено демонтаж тимчасових споруд, які були розміщені суб’єктами  господарювання на території Металургійного району  без дозвільних документів:

№з/п

Назва тимчасового об’єкту та місце його розташування

Вартість демонтажу, грн., з ПДВ

Сума, яка підлягає відшкодуванню, грн., з ПДВ

1

Тимчасова споруда біля будинку                 № 9 на вул. Криворіжсталі

23 913,60

23 913,60

2

Тимчасова споруда біля будинку                № 29 на вул. Стрєльникова

12 870,00

12 870,00

3

Тимчасова споруда біля торговельного комплексу “Піраміда” на вул. Соборності

6 651,20

6 651,60

 

         Дані об’єкти знаходяться на тимчасовому зберігання за адресою:   м. Кривий Ріг, вул. Старовокзальна, 89.

--------------------------------------------------------

       У порядку здійснення самоврядного контролю за станом та охороною земель, що передбачено рішенням Криворізької міської ради від 31.03.2016 № 381 “Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів” та керуючись рішення міської ради від 27.07.2011 № 514 “Про затвердження Положення про самоврядний контроль за використанням та охороною земель у м. Кривому розі”, спеціалістами виконкому районної у місті ради за період з 01.01.2017 по 01.03.2017 обстежено 10 земельних ділянок на предмет дотримання землекористувачами вимог земельного законодавства. За результатом обстежень виявлено 8 земельних ділянок,  які використовуються суб’єктами господарювання з порушенням чинного законодавства. Результати самоврядного контролю направляються контролюючим та правоохоронним органам.

       Виконкомом районної у місті ради проводиться інвентаризація гаражів, які розміщені на прибудинкових територіях.  За результатом інвентаризації підготовлено 4 позовні заяви щодо звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок для розміщення гаражів за адресами: вул. Володимира Бизова, 24, пр. Гагаріна, 32, вул. Тбіліська, 5, які на теперішній час знаходяться на розгляді у Дзержинському районному суді міста Кривого Рогу.

--------------------------------------------------------

 

З метою інформування власників землі та землекористувачів,  виконком Металургійної районної у місті ради повідомляє наступне.

         За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2016 рік становив 112,4%.

         Відповідно до пункту 8 підрозділу 6 Перехідних положень Податкового кодексу України встановлено, що індекс споживчих цін за 2016 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативно грошової оцінки земель, застосовується із зазначенням:

  • для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) – 100 відсотків;
  • для земель несільськогосподарського призначення – 106 відсотків.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення грошової оцінки земель.

Значення    коефіцієнта   індексації    нормативно   грошової оцінки за 2016 рік сільськогосподарських угідь становить  - 1,0,
несільськогосподарського призначення - 1,06.