Інформація про роботу відділу

 Повідомлення пло планову діяльність , яка підлягає оцінці впливу на довкілля ПАТ "АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ". Нове будівництво газорегулюючих пунктів доменної печі №9  

Повідомлення пло планову діяльність , яка підлягає оцінці впливу на довкілля ПАТ "АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ".Реконструкція повітронагрівачів №1,№3 та будівлі повітронагрівачів  доменної печі №9  

 

 

  До відома мешканців Металургійного району!

                 У рамках Міської програми вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану  навколишнього природного середовища на 2016 – 2025 роки, з метою забезпечення сприятливих умов життєдіяльності мешканців Металургійного району ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в період з квітня по жовтень 2021 року передбачено здійснення поливу (1 раз на добу) житлових масивів Металургійного району, що знаходяться в зоні впливу виробничої діяльності підприємства.

            Перелік вулиць Металургійного району

Час поливу

День поливу

вул. Каховська

 

з 3.00 до 4.30

понеділок

пр. Металургів

з 5.00 до 6.00

субота

 

вул. Нікопольське шосе

з 3.00 до 4.00

вівторок

 

вул. Вокзальна

з 4.00 до 5.00

четвер

вул. Криворіжсталі

з 4.00 до 5.00

четвер

вул. Цимлянська

З 5.00 до 6.00

четвер

вул. Медична

З 5.00 до 6.00

неділя

 

 

 

             

         До відома  субєктів господарювання всіх форм власності,
  які експлуатують (чи мають наміри експлуатувати) газові або твердопаливні котли в розташованих на території Металургійного району об’єктах

 

         У зв’язку з настанням опалювального сезону 2020 – 2021 рр. розпочалась експлуатація газових та твердопаливних котлів (які є стаціонарним джерелом викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря) для обігріву виробничих і адміністративних приміщень.

         Статтею 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» визначено, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися лише після отримання дозволу.

         Дозвіл на викиди повинні мати підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності. Ця норма закону не розповсюджується на громадян, які використовують індивідуальне опалювальне обладнання для власних житлових будинків та квартир.

         Згідно зі ст. 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» громадяни України зобов’язані здійснювати діяльність з додержанням вимог екологічної безпеки, інших екологічних нормативів та лімітів використання природних ресурсів, не порушувати екологічні права і законні інтереси інших суб’єктів.

         З метою забезпечення мешканців міста і району безпечним для здоров’я та життя навколишнім природним середовищем, згідно з чинним природоохоронним законодавством України та листом виконкому міської ради від 11.11.2020 № 7/25/7598 для експлуатації газових та твердопаливних котлів необхідно:

  • в залежності від потужності котлів розробити матеріали оцінки впливу на навколишнє середовище (ст. 51 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 23 Закону України «Про охорону атмосферного повітря») або здійснити оцінку впливу на довкілля (Закон України «Про оцінку впливу на довкілля);
  • отримати висновок санітарно – гігієнічної експертизи (ст.. 25  Закону України «Про охорону атмосферного повітря»;
  • отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (ст..11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», Постанова Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 302 «Про затвердження Порядку проведення та оплати робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян – підприємців, які отримали такі дозволи»);
  • сплачувати екологічний податок на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 240 Податкового кодексу України).

         Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря видається департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Для його отримання необхідно звертатися до Центру надання адміністративних послуг за адресою: м. Дніпро,                     пр. Д.Яворницького, 75, к. 105 або пр. Слобожанський, 31-д.

         Для консультацій звертатися до управління екології виконкому Криворізької  міської ради за тел. 92 13 63.

         Порушення суб’єктами господарювання вимог природоохоронного та податкового законодавства України тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність з обов’язковим відшкодуванням шкоди, заподіяної природному середовищу.